دوربین مدار بسته داهوا
آمار سایت
clear-bug-div

مشخصات دوربین آنالوگ

cctv-man-blue-viewtech.jpg

 

دو معیار مهم در دوربین های مداربسته، «وضوح  و حساسیت» دوربین است.

حساسیت، قابلیت تشخیص و برداشت تصاویر در شرایط نوری مختلف است و وضوح یا رزولوشن، مشخص کننده میزان توانایی دوربین در برداشت جزییات تصاویر است.

 

وضوح دوربین

وضوح در یک دوربین مداربسته آنالوگ بر اساس خط ( TVLine) مشخص می شود و عبارت از تعداد خطوطی است که دوربین بر اساس آن به برداشت تصویر می پردازد.

به طور کلی هرچه میزان TVLine بیشتر باشد وضوح دوربین بالاتر خواهد بود. در حال حاضر سقف واقعی وضوح دوربین های مداربسته 700 خط است و اعداد بالاتر (مخصوصا در مورد برندهای بی نام و نشان) بیشتر ترفند تبلیغاتی است.

برای خواندن پلاک خودرویی که در حال ورود به منطقه شماست، نیازمند دوربینی با کیفیت بالا هستید. احتمالا با دوربینی با وضوح 420 خط حتی نخواهید توانست پلاک خودرویی را که متوقف شده را بخوانید!!

 

حساسیت دوربین

انتخاب دوربینی که بتواند در شرایط کم نور نیز به خوبی کار کند بسیار مهم است.

 

cctv-ir-camera-doorbin.info

 

حداقل‌ روشنایی لازم برای عملکرد دوربین را معمولا با واحد لوکس (Lux) بر روی آن ذکر می‌کنند و عبارت است از «مقدار روشنایی حاصل از نور شعله یک شمع در مساحت 1 متر مربع». به عبارت ساده تر، 1Lux نوری ست که از یک شمع در فاصله 1متری به جشم ما می رسد.

برای آشنایی بیشتر به طور خلاصه به میزان نور در برخی مکان ها می پردازیم.

نور کامل خورشید در تابستان: 50000 لوکس

نور روز معمولی : 10000 لوکس

نور استاندارد محیط‌: 500 لوکس

سپیده دم یا غروب: 1-10 لوکس

نور استاندارد خیابان‌های اصلی: 30 لوکس

نور استاندارد خیابان فرعی: 10 لوکس

«اصل طلایی برای انتخاب دوربین مداربسته» این است که حداقل نور ذکر شده برای آن، یک دهم نور محل مورد نظر باشد. باید توجه داشته باشید که بیشتر دوربین‌ها می‌توانند در محیط‌هایی که نور زیادی دارند نیز به خوبی کار کنند (البته به شرطی که منبع نور به طور مستقیم در لنز دوربین نباشد) ولی مشکل، زمانی است که دوربین نور کافی را برای تشکیل تصویر دریافت نمی‌کند.

ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
پرداخت با کلیه کارت های بانکی
شاخه ها
سازندگان
  • داهوا
  • فراگستر الکترونیک داهوا
  • نمایندگی رسمی ویوتک تهران