دوربین مدار بسته داهوا
آمار سایت
clear-bug-div

منبع تغذیه دوربین مداربسته

cctv-power-supply-viewtech.jpg

 

انتخاب تغذیه (ترانس) مناسب برای یک سیستم مداربسته اگر به اندازه انتخاب دوربین مهم نباشد، کمتر هم نیست. نکته‌ای که به جرات می‌توان گفت در 90 درصد مواقع رعایت نمی‌شود.

اکثر شرکت‌های فروشنده سیستم‌های مداربسته، به اهمیت تغذیه مناسب واقف نیستند و از ارزان‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین نوع، در پروژه‌ها استفاده می‌کنند.

خریداران هم که فقط به قیمت توجه دارند. حتی آنهایی که به دنبال خرید یک سیستم مناسب و مرغوب هستند، از روی بی‌اطلاعی به دوربین و  DVR مناسب اکتفا می‌کنند. غافل از اینکه دوربین باکیفیت یک روی سکه است. کابل، کانکتور و تغذیه مناسب، روی دیگر سکه و 50 درصد دیگر یک سیستم مداربسته است.

با ابن مقدمه، به بررسی انواع تغذیه و نقاط ضعف و قوت آنها می‌پردازیم.

تغذیه‌های دوربین به 2 دسته «تغذیه مرکزی» و «تغذیه مجزا» تقسیم می‌شوند.

تغذیه‌های مرکزی نیز خود چند دسته‌اند. بعضی از آنها دارای خروجی‌های مجزا هستند، یعنی اگر به هر دلیلی مشکلی در یک خروجی بوجود آید، فقط آن خروجی قطع می‌شود و بقیه خروجی ها کار خود را انجام داده و ولتاژ لازم را به دوربین‌‌ها می‌رسانند.

این تغذیه‌ها از نوع دیجیتال بوده و دارای مدار الکترونیکی هوشمند می‌باشند.

 

central-digital-power-supply-doorbin.info

نمونه یک تغذیه مرکزی دیجیتال

اکثر تغذیه‌های مرکزی فقط یک خروجی دارند که به تمام دوربین‌ها متصل می‌شود. مشکل این نوع تغذیه‌ها این است که بر اثر یک اتصالی کوچک، کلیه تصاویر قطع خواهد شد.

ممکن است روی دستگاه خروجی‌های زیادی وجود داشته باشد، اما مهم این است که این خروجی‌ها از داخل به هم متصل نباشند و به صورت یک مدار تفکیک شده و مجزا طراحی شده باشند.

central-power-supply-doorbin.info

از محاسن تغذیه مرکزی مناسب اجرای «سریع تر» و «تمیزتر» نصب سیستم مداربسته است.

نصب جداگانه تغذیه برای هر دوربین، زمان بیشتری می‌طلبد و نصاب مجبور است برای حفظ ظاهرِ کار و برهم‌نخوردن زیبایی محل، دنبال راهی پنهان کردن تغذیه‌ها باشد! و در نهایت مجبور به استفاده از جعبه تقسیم می‌شود.

توصیه می‌کنیم از یک تغذیه مرکزی پیشرفته استفاده کنید و هزینه آن را به جان بخرید و یا اینکه برای هر دوربین مداربسته از یک تغذیه مجزا استفاده کنید تا در صورت بروز مشکل، فقط یک تصویر را از دست داده باشید.

در انتخاب آمپراژ تغذیه دقت داشته باشید، آمپراژ پایین باعث افت و قطع تصویر خصوصا در دوربین‌های دید در شب می‌شود. دوربین های دید در شب هنگام تاریک شدن محیط، نیاز به مقداری جریان اضافی برای روشن کردن LED ها دارند که در صورت پایین بودن آمپراژ یا بی‌کیفیت بودن تغذیه، تصاویر قطع خواهند شد.

تغذیه های با آمپراژ بالا نیز باعث ایجاد نویز در تصاویر و افت تدریجی کیفیت، استهلاک و حتی در مواردی سوختن دوربین می‌شوند.

با کمی جستجو می‌توان تغذیه‌های مناسب با قیمت‌های معقول و حتی ارزان در بازار یافت. تغذیه‌های دارای قطع‌کن داخلی مناسبترند و در نواسان‌های شدید نیز تا حد زیادی مقاومت کرده جلوی آسیب به دوربین‌ها را می‌گیرند.

نکته اساسی و توصیه طلایی اینکه :

انتخاب تغذیه با آمپراژ بالا، پاک کردن صورت مسئله است نه راه‌حل آن! از تغذیه باکیفیت و مناسب دوربین به لحاظ ولتاژ و آمپراژ استفاده کنید. بهترین راهکار استفاده از تغذیه تولید شده یا توصیه شده توسط سازنده دوربین است.

ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
پرداخت با کلیه کارت های بانکی
شاخه ها
سازندگان
  • داهوا
  • فراگستر الکترونیک داهوا
  • نمایندگی رسمی ویوتک تهران