دوربین مدار بسته داهوا
آمار سایت
clear-bug-div

آموزش دوربین مداربسته

۱۳۹۵/۰۵/۰۵مشخصات دوربین آنالوگ
مشخصات دوربین آنالوگ

  دو معیار مهم در دوربین های مداربسته، «وضوح  و حساسیت» دوربین است. حساسیت، قابلیت تشخیص و برداشت تصاویر در شرایط نوری مختلف است و وضوح یا رزولوشن، مشخص ..

۱۳۹۵/۰۵/۰۶BNC و انواع آن
BNC و انواع آن

  نحوه اتصال كابل کواکسیال به كانكتور BNC، يكی از مهمترین نکات نصب یک سیستم مداربسته می باشد كه اگر به درستی صورت نگيرد می تواند موجب «اتصال كوتاه، قطعی و تضعيف ..

۱۳۹۵/۰۵/۰۶WDR و HDR چیست؟
WDR و HDR چیست؟

  شرکت های تولیدکننده دوربین مداربسته از تکنیک های مختلفی را برای اصلاح و ارائه تصاویر مناسب استفاده می کنند. WDR یکی از رایج ترین این تکنیک هاست و به وفور در دورب..

۱۳۹۵/۰۵/۰۶WDR چیست؟
WDR چیست؟

  در ادامه مطالب آمورشی سیستم های مداربسته، امروز شما را با قابلیت WDR در دوربین های مداربسته آشنا خواهیم کرد. هنگام استفاده از دوربین ها در محل های سرپوشیده مشکل..

۱۳۹۵/۰۵/۰۶بررسی کابل کواکسیال
بررسی کابل کواکسیال

  کابل کواکسال یا در لفظ رایج کواکسیال (Coaxial cable)، در فارسی «کابل هم محور» نامیده می شود. این نوع کابل از سال 1936 برای انتقال اطلاعات به کار گرفته شد. کابل کواک..

۱۳۹۵/۰۵/۰۶منبع تغذیه دوربین مداربسته
منبع تغذیه دوربین مداربسته

  انتخاب تغذیه (ترانس) مناسب برای یک سیستم مداربسته اگر به اندازه انتخاب دوربین مهم نباشد، کمتر هم نیست. نکته‌ای که به جرات می‌توان گفت در 90 درصد مواقع رعایت ن..

۱۳۹۵/۰۵/۲۷تفاوت WDR با DWDR
تفاوت WDR با DWDR

  در دوربین های DIS با واژه ای بنام Digitall WDR یا «دبلیو دی آر دیجیتال» مواجه هستیم. در این میان مهمترین سوالی که برای کاربران دوربین های مداربسته پیش می آید این ..

۱۳۹۵/۰۶/۱۴اصطلاحات دوربین مدار بسته
اصطلاحات دوربین مدار بسته

: ?مخفف لغات Automatic Tone Reproduction است که با ایجاد تغییراتی در تصویر، وضوح کل تصویر را یهیود می بخشد. این ویژگی را می توان نسخه دیجیتالی از WDR نامید که ارزانتر از WDR نیز می باش..

۱۳۹۵/۰۶/۱۴نحوه اتصال سوکت شبکه

تجهیزات مورد نیاز کابل CAT5 یا CAT6 شبکه، پرس شبکه، سیم لخت کن یا کاتر، سوکت RJ-45 CAT5 یا RJ-45 CAT6 در رابطه با انتخاب نوع کابل شبکه حتما به شرایط محل نصب و نوع کاربری کابل..

۱۳۹۵/۰۶/۱۴نحوه نصب DVR

نصب دستگاه DVR بسیار ساده است. کافیست به صورت زیر عمل کنید. پیش از نصب دستگاه پیچ های بدنه دستگاه را باز کنید. پس از باز کردن دستگاه، هارد دیسک را داخل دستگاه قرار دهید. ..

۱۳۹۵/۰۶/۱۴لنزهای متغیر یا وری فوکال دوربین مدار بسته

لنز با فاصله کانونی متغیر این نوع لنز به لنز وری فوکال یا لنز متغیر معروف است که دارای طیف محدودی از تنظیم دستی فاصله کانونی است و می توان فاصله کانونی را تغییر داد...

۱۳۹۵/۰۶/۱۶نحوه افزایش طول کابل کشی شبکه
نحوه افزایش طول کابل کشی شبکه

افزایش دهنده طول کابل شبکه یا POE Exender وسیله ایست که امکان کابلکشی شبکه برای طول های بیش از 100 متر را برای شما میسر می کند. محدودیت کابل کشی شبکه همانطور که احتمالا م..

۱۳۹۵/۰۶/۱۶7 باور اشتباه در سیستم های مدار بسته
7 باور اشتباه در سیستم های مدار بسته

در این مطلب به رایجترین اشتباهات طراحان و خریداران سیستم های مداربسته اشاره می کنیم. برخی از این اشتباهات کمتر و برخی بیشتر رایج هستند. در صورتی که شما نیز در طراحی خ..

۱۳۹۵/۰۶/۱۶فریم بر ثانیه چیست؟
فریم بر ثانیه چیست؟

نرخ فریم یا تعداد فریم (Frame per second) که آن را با FPS نیز نمایش میدهند نشان دهنده تعداد فریم های یک تصویر در یک ثانیه است. همانطور که میدانید هر تصویر متحرک از تعدادی تصویر ..

۱۳۹۵/۰۶/۲۱دوربین چشم ماهی 360 درجه FISHEYE
دوربین چشم ماهی 360 درجه FISHEYE

چشم ماهی چیست ؟  ماهی معادل فارسی شده  Fisheye است. رابطه این دوربین ها و چشم ماهی کار سختی نیست. دوربین های چشم ماهی در واقع یک دوربین عادی AHD و یا شبکه  هست..

۱۳۹۵/۰۷/۰۳نحوه اتصال DVR به کامپوتر
نحوه اتصال DVR به کامپوتر

در این مطلب نحوه اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر یا لپ تاپ را خواهید آموخت. با توجه به متفاوت بودن نحوه انجام این کار در سیستم های مداربسته متفاوت، این مطلب نیز به ..

۱۳۹۵/۰۷/۰۳معادل دوربین مداربسته در انگلیسی
معادل دوربین مداربسته در انگلیسی

معادل های متفاوتی برای دوربین مداربسته در زبان انگلیسی وجود دارد که انها را در این مطلب به صورت مختصر بررسی می کنیم. CCTV: معروف ترین این اصطلاحات اصطلاح CCTV است که مخف..

۱۳۹۵/۰۷/۰۳طریقه نصب NVR
طریقه نصب NVR

برای خیلی از افرادی که با دوربین های شبکه یا دیجیتال کار نکرده اند نصب دستگاه NVR سخت به نظر می رسد اما نصب دوربین بر روی آن در صورتی که با منوهای دستگاه آشنا باشید بسیا..

۱۳۹۵/۰۷/۰۳نحوه نصب دوربین های شبکه
نحوه نصب دوربین های شبکه

نصب دوربین های مداربسته تحت شبکه با توجه به تفاوت کلی سیستم مداربسته شبکه با سیستم آنالوگ تا حد زیادی با سیستم های آنالوگ متفاوت است. در این مطلب به صورت گام به گام رو..

۱۳۹۵/۰۷/۱۰خروجی CVBS چیست؟
خروجی CVBS چیست؟

خروجی CVBS (شماره 2 در تصویر) یکی از خروجی های رایج دستگاه DVR است  که در کنار دو خروجی HDMI و VGA به عنوان رایجترین خروجی این دستگاه ها شناخته می شود. در این مطلب با این خروج..

نماد اعتماد الکترونیکی
پرداخت با کلیه کارت های بانکی
شاخه ها
سازندگان
  • داهوا
  • فراگستر الکترونیک داهوا
  • نمایندگی رسمی ویوتک تهران